Zasilacz modułowy 24v – jak podłączyć do taśmy LED?

Zasilacz modułowy 24v to profesjonalne i w pełni stabilizowane urządzenie impulsowe. Został zaprojektowany do stabilnego i nieprzerwanego zasilania urządzeń pracujących w różnych systemach np. alarmowych czy LED. Sprawdź, jak podłączyć zasilacz modułowy 24v do taśmy LED!

Zasilacz modułowy 24v – podłączanie krok po kroku

Podłączenie zasilacza modułowego 24v do taśmy LED nie jest trudne. Aby to zrobić potrzebne są:

  • zasilacz modułowy 24v;
  • przewód zasilający;
  • taśma LED;
  • śrubokręt.

Zasilacz posiada listwę wyprowadzeń: faza – przewód brązowy, miejsce na przewód neutralny – przewód niebieski, miejsce na przewód uziemiający. Zasilacz posiada dwa wyjścia „com” i 2 wyjścia „V+”. Aby taśma działała wystarczy podłączyć przewód zasilający do jednego z wyjść „com” i jednego wyjść „V+”.

Podłączenie przewodu następuje przez odkręcenie śrubek na zasilaczu 24v i włożenie w odpowiednie miejsce przewodu zasilającego. Niebieski przewód wkładamy w miejsce oznaczone literą „N”, brązowy natomiast w miejsce oznaczone literą „L”.

Następnie podłączamy przewody taśmy LED – czerwony do „+”, czarny pod „com”. Zawsze pamiętamy o dokręceniu śrubek. Pozostaje tylko podłączenie wtyczki kabla zasilającego zasilacz modułowy 24v do gniazdka i cieszyć się oświetleniem taśmy LED.

Podłączenie zasilacza modułowego 24v zajmuje tylko kilka chwil, nawet osobie robiącej to pierwszy raz.

Zakup zasilacza modułowego 24v

Chociaż jest wiele sklepów stacjonarnych i internetowych, w których dostępne są zasilacze modułowe 24v, warto dokonać zakupu w sprawdzonym miejscu. Dlatego rekomendujemy: https://zasilacze.online/pol_m_Zasilacze-przemyslowe-154.html. Jest to sklep o bogatym asortymencie o dobrej jakości i atrakcyjnych cenach. Można dokonać w nim kompleksowych zakupów najróżniejszych rodzajów zasilaczy, a także listew zasilających, kabli, ładowarek, adapterów i przejściówek. Dodatkową atrakcją są bardzo atrakcyjne promocje. Strona posiada łatwą intuicyjną nawigację, przez co zakupy odbywają się sprawnie oraz bez kłopotu.

About the Author: Greta

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *