
Urządzenie, które składa się z napędu elektrycznego, a także przekładni mechanicznej to właśnie motoreduktor. Stanowi on sprawdzoną alternatywę dla klasycznych, dobrze znanych układów napędowych, które pracują z silnikiem, sprzęgłami oraz innymi elementami. Motoreduktor jest rozwiązaniem sprawdzającym się wszędzie tam, gdzie stosowane są przekładnie pasowe w dużych rozmiarach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego rozwiązania? O tym przeczytacie poniżej.
Motoreduktor – podstawowe informacje
Motoreduktor jest gotowym elementem, który dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom jest w stanie dopasować się do większości aplikacji. Inżynierowie nie muszą już w niego ingerować. Jednak by tak się stało należy zweryfikować kilka kwestii podczas jego zamawiania. Między innymi mowa tutaj o wyborze konkretnego modelu. Dostępne na rynku są motoreduktory planetarne, walcowe, stożkowe oraz ślimakowe. Każdy z nich pracuje z inna przekładnią zębatą. Trzeba wiedzieć, że wybierając motoreduktor należy najpierw poznać oferty różnych marek. Sprawdzić należy również prędkość obrotową, moment obrotowy, a także pozycję pracy. Znając te wszystkie parametry, a także wiedząc w jakim otoczeniu będzie miał pracować motoreduktor można wybrać konkretny model.
Zastosowanie motoreduktorów
W momencie, w którym zapoznamy się ze wszystkimi zaletami motoreduktorów jasnym staje się skąd bierze się ich popularność. Są to urządzenia naprawdę wszechstronnie wykorzystywane i to w każdej gałęzi przemysłu. Kupując wybrany model motoreduktora np. w sklepie takim jak https://motovario.com.pl można wykorzystać go między innymi jako część napędu aeratorów, wirników, czy tez mieszadeł. Będzie on również stanowić element napędu przenośników. Warto wiedzieć, że motoreduktory pneumatyczne sprawdzą się w otoczeniu, gdzie występuje duża wilgotność, czy też zapylenie. Nie straszne są im również otoczenia groźne chemicznie.