Leczenie zębów – czy warto szukać prywatnego gabinetu?

Stanu naszej jamy ustnej nie powinniśmy zaniedbywać. Bieżące leczenie zębów i regularne kontrole na fotelu stomatologicznym są bardzo ważne, jeśli nie chcemy w najbliższej przyszłości inwestować w zabiegi protetyczne. Cieszyć się na długo naturalnym uzębieniem możemy jedynie zachowując odpowiednią higienę oraz profilaktykę. Czy jednak warto w tym celu odwiedzać dentystę w prywatnym gabinecie? Wielu z nas wychodzi z założenia, że do stomatologa możemy chodzić przecież za darmo na koszt NFZ. Warto się zastanowić, czy słusznie.

Leczenie zębów – dla kogo NFZ?

Nie da się ukryć, że leczenie zębów potrafi bardzo mocno nadszarpnąć nasz budżet. Dentysta przyjmujący prywatnie za swoją pracę czasem inkasuje nawet kilkaset złotych. Niestety nie każdego z nas stać, aby zapłacić tak duże pieniądze. Z finansowego punktu widzenia, o wiele lepiej jest korzystać z usług stomatologa, który ma z NFZ podpisany kontrakt. Odstraszyć nas mogą odległe terminy wizyt, na które pacjenci są licznie zapisywani. Osoby, którym zależy na skutecznej profilaktyce, mogą nadwyrężyć swoją cierpliwość. Jednak dentysta najprawdopodobniej przyjmie nas jeszcze tego samego dnia, jeśli zgłosimy się z nagłym bólem. To spora ulga dla tych, którzy nie są w stanie wygospodarować szybkiej gotówki na prywatną wizytę w kryzysowej sytuacji.

Leczenie zębów – dlaczego warto prywatnie?

Jeśli chodzi o leczenie zębów na NFZ, pod znakiem zapytania zostaje kwestia standardu. Od niedawna nie mamy już możliwości niewielkiej dopłaty, aby np. poprosić o lepszą plombę. Ci, którym zależy na wypełnieniu ubytków kompozytem z włóknem szklanym, nie mogą liczyć na to u dentysty współpracującego z NFZ. Ponadto za niektóre zabiegi, głównie z zakresu endodoncji i tak będziemy musieli zapłacić, zależnie od tego z jakim zębem mamy problem. Dlatego też w trosce o swój komfort psychiczny, mimo wszystko warto zachować numer do stomatologa działającego prywatnie. Tutaj https://alldente-stomatolog.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza/ znajdziemy gabinet, w którym na leczenie zębów w przystępnej cenie mogą liczyć mieszkańcy Torunia. Warto sprawdzić cennik i ofertę.

About the Author: Greta

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *