Jack Daniels Black – poznaj historię jego twórcy

Nie da się zaprzeczyć temu, że Jack Daniels jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi. Jego charakterystyczną etykietę zna praktycznie każdy na świecie. Posiada niezwykle ciekawą historię oraz oczywiście smak, który trudno wymazać z pamięci. Osoby pijące Jacka na pewno wiedzą o czym mowa. Dlatego, jeśli należysz do grupy, która nigdy nie miała okazji napić się tego trunku, wyjaśniamy dlaczego powinieneś do zrobić!

Jack Daniels – poznaj historię twórcy tego alkoholu

Każdy rodzaj alkoholu niesie za sobą ciekawą historię. W przypadku Jack Daniels Black, warto zapoznać się z życiem jego twórcy. Jack Daniel, a właściwie Jasper Newton Daniel, był jednym z najmłodszych licencjonowanych producentów alkoholu. To bardzo ważne miano otrzymał w wieku zaledwie 20-stu lat! Dokładna data urodzenia nigdy nie była jednak znana, ponieważ akt urodzenia Daniela spłonął podczas pożaru. Przypuszcza się, że był to wrzesień. Z tego względu miesiąc ten został ogłoszony miesiącem Jacka Danielsa. Uzdolniony autor tego trunku przeszedł przez życie sam. Nie spłodził żadnego potomka oraz nie ożenił się. Pozostawił jednak cenną recepturę oraz destylarnię, dzięki której nigdy nie będzie zapomniany. Jego śmierć można uznać za nadzwyczaj pechową. Daniel kopnął bowiem sejf, do którego zapomniał kombinacji, raniąc stopę, do której następnie wdało się zakażenie.

Jack Daniels Black – on the rocks czy może w formie drinka?

Jack Daniels Black to whiskey, a jak wiadomo wielu entuzjastów tego alkoholu głosi błędne przekonania, że jedyny prawidłowy sposób picia powinien odbywać się bez żadnych dodatków. Nic bardziej mylnego! Alkohol ten możemy pić w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Jack Daniels Black, dostępny na przykład tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee, jedynie pity po raz pierwszy może być degustowany „na czysto”. Nie jest to jednak zasada, której musimy się kurczowo trzymać. Z alkoholami warto eksperymentować, ponieważ otwierają przed nami zupełnie nowe doznania smakowe.

About the Author: Greta

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *