Doniczki do rozsady, wyposażeniem każdego ogrodnika

Niemal każdy ogrodnik posiada doniczki do rozsady. To właśnie w nich umieszcza się rośliny, by wzrastały. Można przenieść ja od razu do ziemi, w doniczce lub bez niej. Jak i kiedy przeprowadzić rozsadę oraz jakie rodzaje doniczek są dostępne ? Zapoznaj się z artykułem, a dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Rola doniczki na rozsady w ogrodnictwie i ich rodzaje

Funkcja, jaką mają do spełnienia doniczki na rozsady, jest niebagatelna. Roślina musi czuć się dobrze i znajdować się w odpowiednim dla niej miejscu. Rozsadę przygotowuje się już w lutym lub marcu. Należy przyszykować odpowiednie podłoże, którym trzeba później wyłożymy pojemnik, przed wysianiem nasion. Przeniesienie do szklarni zapewni roślinie odpowiednią ilość ciepła.

Nikomu nie trzeba przypominać o należytej pielęgnacji. Po upływie odpowiedniego czasu przesadzamy roślinę, do gleby. Doniczki takie muszą być lekkie i wygodne w czasie przenoszenia. Często stosuje się do wysiewu małe paletki. Posiadają one wiele oczek, które w razie potrzeby można rozciąć, na mniejsze paletki lub malutkie doniczki. Doniczki torfowe są bardzo wygodne, gdyż nie trzeba wyciągać z niej rośliny. Torf bowiem po czasie rozkłada się w podłożu.

Doniczki do rozsady – odpowiedni rozmiar i kształt dopasowany do roślin

Różne kształty i rozmiary to cecha doniczek do rozsady. Są one niezbędne do rozmnażania i przygotowywania sadzonek. Do swojego ogrodu możesz kupić taką, która najbardziej Ci odpowiada. Mały rozmiar doniczki sprawdza się przy mniejszych warzywach. Większe doniczki na rozsady nadają się do warzyw większych, gdyż dłuży czas muszą być trzymane w cieple, zanim przeniesiemy je na zewnątrz. W sprzedaży znajdują się doniczki plastikowe, z których można korzystać wiele razy. Posiadają specjalne otwory, które umożliwią niezaleganie niepotrzebnej wody w doniczce. Kupisz je tutaj https://www.dampo.pl/kategoria-produktu/ogrod/doniczki/. Taka doniczka sprawi, że zgnicie rośliny stanie się niemożliwe. Jakość doniczek zapewniają uznani i sprawdzeni producenci.

About the Author: Greta

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *